Земляцька толока у Пирогові

17 квітня у Пирогові відбулася традиційна толока, яку ініціювала і провела Асоціація земляцьких організацій України. Відкриваючи прес-конференцію, голова Асоціації Віктор Ткаченко представив київським журналістам керівників обласних земляцьких товариств. Він підкреслив, що ця акція – яскравий доказ узгодженого співробітництва та земляцької солідарності громади, бажання дружно попрацювати заради рідної землі.

Голови правління МГО – «Харківське земляцтво» Світлана Рева, земляцтва Івано-Франківців – Роман Говдяк, земляцтва Запоріжжя - Володимир Федорченко, Кіровоградського земляцтва – Микола Степаненко, почесний президент «Товариства закарпатців» у м. Києві Микола Бідзіля, перший віце-президент земляцтва Житомирян – Анатолій Бачинський, віце-президент Херсонського земляцтва – Володимир Тимошенко, перший заступник голови Хмельницького земляцтва – Микола Вельма, перший заступник голови Черкаського земляцтва – Борис Пономаренко, відповідальний секретар Чернівецького земляцтва – Богдан Гурбик, земляцтво «Вінничани у Києві» - Михайло Кононов, виконавчі директори – Волинського братства - Валерій Фень, Одеського земляцтва - Віталій Флора, Львівського земляцтва - Геннадій Дерев‘янчук, Рівненського земляцтва – Святослав Ващук та інші, з гордістю розповіли представникам засобів масової інформації про чисельні заходи і добрі справи своїх товариств, а також про перші успішні кроки Асоціації земляцьких організацій України.

Керівники земляцтв беруть участь у всіх заходах, що проводяться іншими товариствами, здійснюють поїздки до областей, де відбувається ознайомлення з досвідом плідної взаємодії з місцевою владою. Кожне земляцтво сповідує толерантне, шанобливе відношення одне до одного, щиру повагу між собою.

Після прес-конференції журналісти побували на трудових об‘єктах і пересвідчились, що у земляцькій громаді слово не розходиться зі справою. Незважаючи на дощову погоду, робота на облаштуванні території Національного музею народної архітектури і побуту кипіла на славу.

Озброївшись необхідним інвентарем, земляки потрудилися на суботнику від душі, навели ідеальний порядок у садку біля хат, обкопали, обрізали і побілили деревця, підживили декоративні кущі, спиляли старі дерева. І, найголовніше, - посадили яблуньки та грушки. Хай ростуть на радість людям! Не обійшлося і без жартів, а то й дружніх «підначок», - як і годиться у великому сімействі.

А потім після напруженої роботи всі зібралися за великим столом, де не тільки підвели підсумки толоки, а й смачно пообідали і заспівали українських пісень.

Одним словом, трудове свято вдалося на славу.

Маленький фотозвіт:

перед початком прес-конференції

прес-конференція

з директором музею

з Одеським колоритом

з Одеським колоритом(2)