Земляцьке свято – веселка многоквітна

Вже з 8-ї ранку на Майдані кипить робота – йде монтаж наметів та інформаційних стендів про діяльність земляцьких організацій 17-ти областей України: Вінницької, Волинської, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Львівської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської.

Поступово намети наповнюються інформаційними матеріалами про здобутки регіонів (книги, газети, рекламні буклети тощо). На моніторах, облаштованих біля наметів, транслюються документальні фільми, рекламні ролики про віхи розвитку регіонів, їх духовну спадщину, архітектурні шедеври, старовинні церкви, про найцікавіші туристичні маршрути та ін.

На Майдані збираються земляки, гуртуються біля наметів, з цікавістю оглядають стенди, на яких розміщена інформація про етапи створення та розвитку земляцького руху, про найголовніші події в житті земляцьких організацій, про земляків, знаних не лише в Україні, а й далеко за її межами.
Біля наметів та в різних куточках Майдану звучать мелодії, притаманні саме тому чи іншому регіону України. Виступають творчі колективи, майстри мистецтв, дитячі художні колективи, аматори, які презентують культурно-мистецькі особливості різних етнічних зон України.

Зачаровують своїми голосами жіночки з гурту «Волинянка» (Поліський край, Волинь), запальними танцями порадували дітлахи дитячого художнього колективу «Цвітень» (школа дитячих мистецтв, Ужгород), приворожили земляків зачарованою мелодією бандуристи з Полтави, чумацькі пісні подарували землякам майстри творчого колективу «Чумацький шлях» (Черкаси), зібрали біля свого намету велику юрбу, представлених на святі глядачів, Житомиряни.

Глядацькі симпатії завоював Михайло Твердий – людина-оркестр (Сіверщина, Чернігівська область). І солов’ї, і зозуля, і щемлива трембіта, і лірична сопілка, і запальна гармоніка – одним словом, у Михайла Твердого співає все: березова кора, пелюстка троянди, патичок із соняха, глечик і навіть тин.

На Майдані – величезне земляцьке свято!
Своєрідним орієнтиром у земляцький рух стає і прес-конференція, за участю всіх керівників земляцтв, яку відкрив під святковий гамір голова Всеукраїнської асоціації земляцтв, голова Товариства «Чернігівське земляцтво» у м. Києві Віктор Ткаченко.

Не оминули своєю увагою земляцьке свято і очільники міської влади. Заступник Київського міського голови Ігор Ігоревич Добруцький та начальник Головного управління з питань внутрішньої політики Віктор Олександрович Гончарук. Вони з цікавістю оглянули експозиції, взяли участь у прес-конференції, у своїх виступах високо оцінили діяльність Асоціації земляцтв, запропонували програму тісної співпраці з земляцькими організаціями областей.