«ЗНАТИ, БЕРЕГТИ, ЛЮБИТИ»

КультфондгербЧЗ

 

 

Громадська організація «Товариство «Чернігівське земляцтво» наприкінці червня надала документи в Український культурний фонд для  участі у конкурсі індивідуальних проектів.

Український культурний фонд – це державна інституція, створена у 2017 році з метою сприяння розвитку культури і мистецтв України, підтримки культурного розмаїття, інтеграції української культури у світовий культурний простір. Діяльність Українського культурного фонду спрямовується та координується Міністерством культури України. Підтримка проектів Українським культурним фондом здійснюється на конкурсних засадах.

Після проведення поетапного відбору проект «ЗНАТИ, БЕРЕГТИ, ЛЮБИТИ»  набрав 78 балів та виборов право на подальше просування.

Сьогодні 28 вересня підписано договір № 1579 про надання фінансування від Українського культурного фонду для втілення проекту, який буде реалізований протягом жовтня-листопада. Тож запрошуємо всіх бажаючих долучатись до проектної команди.

Слід зауважити, що понад 20 років ГО «Товариство «Чернігівське земляцтво» здійснює окремі і постійні заходи щодо збереження культурної спадщини. Культурологічна діяльність Чернігівського земляцтва здійснюється у співпраці з державними органами та органами місцевого самоврядування відповідно до «Угоди».

Проект передбачає всебічне обстеження, відео та фотофіксацію стану пам’яток культури і місцевих музеїв у 5 сільських районах Чернігівської області силами тимчасових експедиційних колективів районних відділень Земляцтва.

Планується проведення семінарів у п’яти районах: Коропському (меморіал М. Кибальчича), Борзнянському (музей О. Саєнка), Ріпкинському (музейний комплекс “Древній Любеч”), Бобровицьому (музей П. Тичини), Чернігівському (державний історико-культурний заповідник «Садиба Лизогубів») за участі представників Асоціації земляцтв України.

Збереження культурної спадщини Сіверського краю – важлива місія ГО «Товариство «Чернігівське земляцтво», зважаючи на складний соціальний і матеріальний стан регіону.

Залучення громадських організацій до надання фінансової і матеріальної допомоги дозволить значно поліпшити стан музеїв, пам’яток культури, підвищить інтерес місцевих мешканців до них, збільшить кількість відвідувань.

Унікальність проекту полягає у залученні великої кількості людей до здійснення постійного моніторингу за станом культурної спадщини Сіверщини і організації матеріальної і гуманітарної допомоги.

Безпосередньою цільовою аудиторією є мешканці усіх районів Чернігівської області, учасники руху «Зелений туризм», науковці та краєзнавці, школярі, молодь та люди середнього віку.

Окремі сюжети стануть основою відеофільму, фотографії – фотоальбомів, які передбачається розмістити на сайтах земляцьких організацій та розповсюдити в середовищі учасників земляцького руху.

Реалізація проекту не передбачає отримання прибутку чи придбання будь-яких матеріальних цінностей (засобів зв’язку, оргтехніки тощо) чи іншим шляхом здобутої фінансової вигоди грантоотримувачем.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Опубліковано у Uncategorized. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *