Звіт про виконання Плану роботи громадської організації «Земляцтво буковинців в м. Києві «Буковина» на І півріччя 2019 року на час координаторства в Асоціації земляцтв

Пункт 1 Плану.

24 січня 2019 року о 17.00 в приміщенні конференц-залу Інституту екогігієни та токсикології ім. академіка Л. І. Медведя, м. Київ, вул. Героїв Оборони, 6 за участю керівників громадських організацій, що входять в Асоціацію земляцтв, а також керівників та уповноважених представників від Черкаської і Чернівецької областей, відбулася урочиста передача координуючих функцій та почесних атрибутів Громадській організації «Земляцтво буковинців в м. Києві «Буковина» від Черкаського земляцтва «Шевченків край».

В ході урочистих заходів керівник Інститут екогігієни та токсикології ім. академіка Л. І. Медведя член-кореспондент Академії медичних наук України, професор, доктор медичних наук Проданчук М.Г. презентував картинну галерею заслуженого художника України Холоменюка А.І., «Історія України і Європи, яку творили відважні українські воїни та державотворці» та коротко розповів історичні нариси подій які зображені на картинах.

В завершення вказаного вище заходу солістка Естрадного оркестру Державної служби України з надзвичайних ситуацій Оксана Радул виконала дві пісні, які символізують Буковини та Черкаську область.

Пукнт 2 Плану.

Громадської організації «Земляцтво буковинців в м. Києві «Буковина» спільно з представниками організацій-ініціаторів ГО «Рада з екологічної безпеки», ГО Українське Молодіжне Аерокосмічне Об’єднання «Сузір’я» спільно з Українським аерокосмічним товариством, а також за підтримки: Президентського фонду Леоніда Кучми «Україна», Товариства «Знання» України, Державного космічного агентства України вшанували тиждень пам’яті Леоніда Каденюка, який проходив з 28 січня по 3 лютого Заходи відбувалися у кількох містах України, в тому числі у Києві, а відкриття Тижня пам’яті розпочалося з презентації та вручення визначним вітчизняним вченим і співробітникам підприємств ракетно-космічної промисловості відзнаки “Зірка Леоніда Каденюка”, виготовленої за рахунок благодійних внесків.

Метою заходу є інформування молоді та широкої спільноти про життєвий шлях та здобутки Леоніда Костянтиновича, який був і залишається не тільки еталоном скромності, доброчесності та порядності, а й справжнім національним символом

В Київському планетарії, м. Київ, вул. Велика Васильківська, 57/3 відбулися урочисті заходи за участю другого Президента України Леоніда Кучми а також святковий концерт де виступили народний артист України Анатолій Матвійчук, заслужені артисти України Павло та Петро Приймаки, Ірина Стиць та інші.

Підсумки проведення «Загальнонаціонального тижня пам’яті Героя України Леоніда Каденюка закінчилися прес-конференцією. За словами Надзвичайного і Повноважного Посла України, секретаря громадської організації «Рада з екологічної безпеки» та Голови Громадської організації Земляцтво буковинців в м. Києві «Буковина» Валерія Цибуха, першого українського космонавта дуже шанують його земляки, тому у вересні минулого року аеропорту «Чернівці» присвоїли ім’я Леоніда Каденюка, а також відкрили Музей космосу імені Каденюка. «Наша робота не закінчується цим тижнем. Ми і надалі продовжуватимемо працю в різних регіонах України. Ми хочемо, щоб усі пам’ятали, який важливий внесок зробив Леонід Костянтинович у розвиток нашої держави», – зазначив Цибух.

Пукнт 3 Плану.

Громадська організації «Земляцтво буковинців в м. Києві «Буковина» постійно інформує про діяльність організації членів організації, керівництво ОДА та обласної ради, обмінюється необхідною інформацією та виконує всі пункти визначені та затверджені спільними угодами.

Пукнт 4 Плану.

1 березня 2019 року Громадська організація «Земляцтво буковинців в       м. Києві «Буковина» для жінок земляцького руху України організувала та  та провела урочистий концерт присвячений до дня жінок, весни та пісні. В концерті взяли участь ведучі концерту Народний артист України Василь Ілащук та Оленка Ремез а також Народна артистка України Наталія Шелепницька, заслужені артисти України Ірина Стиць, Олег Шак, Ванда Дриневська, Михайло Грицкан, Василь Волощук, та артисти Олег Микитюк, Оксана Радул, Оксана Коваленко.

Пукнт 5 Плану.

Надано підтримку ветеранам війн, учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, інвалідам та малозабезпеченим землякам. Вшановано пам’ять загиблих в наслідок аварії на Чорнобильській АС шляхом покладання квітів до пам’ятника загиблим.

Пукнт 6 Плану.

Радою Громадської організація «Земляцтво буковинців в м. Києві «Буковина» прийнято рішення щодо створення регіональних (районних) представництв у Громадських організацій земляцького руху, налагодження зв’язку з керівникам виконавчої влади та місцевого самоврядування районів. Вказане рішення буде винесено на загальні збори громадської організації для затвердження.

Пукнт 7 Плану.

На виконання плану, організовано поїздку до Переяслав-Хмельницького на аматорський фестиваль. Відбувалися спільні заходи екскурсійних поїздок маленькими групами по визначних та дивовижних місцях України.

Пукнт 8 Плану.

Громадська організація «Земляцтво буковинців в м. Києві «Буковина» вивчила питання створення спільної електронної бази щодо надання та обміну інформації між громадськими організаціями.

В мережі Facebook з метою обміну інформацією створено сторінку «Асоціація «Рада земляцтв областей та регіонів України», де постійно висвітлюється інформація яку проводить земляцький рух України.

Пукнт 9 Плану.

Громадська організації «Земляцтво буковинців в м. Києві «Буковина» підготовило листи до МВС, СБУ та Міністерство оборони щодо нагородження державними нагородами земляків буковинців, які знаходяться на південному сході нашої держави – учасникам Антитерористичної операції та Операції об’єднаних сил.

Крім того слід відзначити громадську організацію «Заставнівська волонтерська сотня» Голова організації, представник ГО «Земляцтво буковинців в м. Києві «Буковина» в Заставнівському районі М’якота М.В. яка починаючи з 2014 року на схід нашої держави організували та відправили 39 мікроавтобусів наповнених касками, бронежилетами, ліками та продуктами харчування вагою 3-3,5 т кожний, яких потребувала українська армія.

Пукнт 10 Плану.

Проведено регулярну роботу щодо залучення до молодіжної секції земляцтва студентів, які навчаються у закладах вищої освіти м. Києва, та встановлено додатковий обмін між відповідними підрозділами громадських організацій, що входять до Асоціації земляцтв.

Пукнт 11 Плану.

З метою покращення туристичної привабливості України Громадською організації «Земляцтво буковинців в м. Києві «Буковина» розпочато роботу з розробку туристичних маршрутів Буковини, які будуть розміщуватися в мережі в мережі Facebook  на сторінці «Асоціація «Рада земляцтв областей та регіонів України».

Пукнт 12 Плану.

06.07.2019 Громадська організації «Земляцтво буковинців в м. Києві «Буковина» та Федерація стрільби з лука Київської області організовує «Спортивний пікнік» знайомство з луком та стрілами. Місце проведення стадіон Спартак м. Київ, вул. Кирилівська, 105.

Пукнт 13 Плану.

30.04.2019 в м. Заставна, Чернівецької області Громадська організації «Земляцтво буковинців в м. Києві «Буковина» взяла участь у проведенні заходів щодо вшанування кращих у країні та областях благодійників, меценатів і волонтерів, їхніх організацій, колективів, установ та організацій, які реалізували значні благодійні проекти та нагородження переможців регіональних етапів Національного конкурсу «Благодійна Україна – 2018». В ході зазначених заходів нагороджено активних волонтерів та організації з Чернівецької області а також з США, Канади, Італії, Португалії, за їхні благодійні проекти, які спрямовані на захист нашої держави, лікування важкохворих дітей та воїнів які отримали поранення під час служби в об’єднаних силах на сході держави.

Слід відзначити громадську організацію «Заставнівська волонтерська сотня» Голова організації, представник ГО «Земляцтво буковинців в м. Києві «Буковина» в Заставнівському районі М’якота М.В., яка починаючи з 2014 року на схід нашої держави організували та відправили 39 мікроавтобусів наповнених касками, бронежилетами, ліками та продуктами харчування вагою 3-3,5 т кожний, яких потребувала українська армія.

Пукнти 14 -15 Плану.

Через неможливість іноземних дипломатів відвідати Україну Дипломатичне прийняття з нагоди «Всесвітнього дня вишиванки» та участь у перегляді фільму «Соловей співає» перенесено на жовтень місяць.

Взамін цим заходам на День вишиванки для учасників земляцького руху України організовано виставку вишиванок у Верховній Раді України.

«Вишиванка – символ нескорених».

У Києві вперше презентуються експонати, які під час операції Вісла та в ході висилки українців до Сибіру закопувалися у землю для їх збереження. Цей скарб вимірюється не кількістю, а цінністю кожної сорочки або рушника. Представлені сорочки та рушники з українською символікою – жовто-блакитними прапорами, тризубами – українці вишивали здавна як символи української державності. Феноменальність цих речей у тому, що вони були закопані в землю, пролежали там багато років і нащадки власників їх знаходили.
Л. Воронюк-Волошина зазначила, що переважна більшість зібраних старовинних вишитих сорочок, рушників, скатертин, вишитих полотен початку 20-го століття з українською символікою та скриня належить родині Галини Вашук.

Саме ці збережені родинні рукотворні скарби, за словами майстрині Галини Ващук, переховували в землі під час проведення операції Вісла. Щоб уберегти від знищення, артефакти були заховані у подвійному дні скрині. Експонати пролежали під землею до 1991 року, багато з них були відкопані нащадками власників.                                                                                                                                                  

Пукнт 16 Плану.

14-18 травня при сприянні громадської організації «Земляцтво буковинців в м. Києві «Буковина»проведено міжнародний вокально-хоровий конкурс-фестиваль «Хай пісня скликає друзів» знайшов новий дім на Буковині, у Чернівцях. Саме тут, у квітні, відбувся X музичний форум, мета якого популяризація вокально-хорового співу.

Вісім років поспіль фестиваль проходив на Луганщині, у Луганському національного університету імені Тараса Шевченка. Однак, через вимушену евакуацію навчального закладу на той час конкурс-фестиваль припинив своє існування. Фестиваль відродився у рамках проекту «Схід+Захід=Мир».

Засновник та ідейний натхненник конкурсу – Ольга Чурікова-Кушнір, яка сьогодні є доцентом Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Тут, у стінах ЧНУ імені Юрія Федьковича, конкурс-фестиваль «Хай пісня скликає друзів» у травні 2019 року пройшов уперше. Форум відразу знайшов багато друзів і прихильників вокально-хорового мистецтва, серед яких діячі культури, відомі виконавці і музикознавці, представники чернівецької культурної спільноти та окремі меценатські родини.

Участь у фестивалі взяли близько 800 учасників. Це – і колективи, і солісти-виконавці. За багаторічною традицією конкурсантів оцінювало журі, до складу якого увійшли видатні діячі музичного мистецтва України та іноземних держав, таких, як: Австрія, Італія, Румунія, Молдова, Китай.

Унікальний музичний проект зібрав у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича та концертних залах міста чудові професійні та аматорські хорові і вокальні колективи, а також солістів-вокалістів з усієї країни, близького і далекого зарубіжжя. Конкурс-фестиваль подарував глядачам яскраві емоції від виконання вокально-хорового співу, надав змогу учасникам краще пізнати один одного й обмінятися творчими здобутками. У рамках заходу відбувалися концерти учасників з вільною програмою на різних концертних майданчиках міста і ЧНУ імені Юрія Федьковича. Виконавці мали можливість спілкуватися з відомими співаками, композиторами, диригентами, підвищуючи свій професійний рівень.

З 2019 року Конкурс-фестиваль проходить під патронатом Національної комісії України у справах ЮНЕСКО.  Відтепер історичне місто Чернівці здобуло новий статус – столиця вокального і хорового мистецтва.

Пукнт 17 Плану.

13 квітня відбулася традиційна толока у Музеї народної архітектури та побуту Українив с. Пирогово, де знаходяться і зберігаються етнографічні скарби українського народу, що представлені народною архітектурою – типовими «хатами» кожного регіону, млинами, вітряками, які дають уявлення про народні промисли, про предмети побуту і традиції нашого народу. Земляцтво буковинців в Києві «Буковина» не залишили поза увагою цю справу. Цього року, як і кожного з радістю та піднесенням упорядковували територію закріплену за земляцтвом.

Пукнт 18 Плану.

06.06.2019 Земляцтво буковинців в Києві «Буковина» привітало з 100-річчям : інститут травматології та ортопедії «Будинок калічної дитини» – такий заклад у Києві створили рівно 100 років тому. В ньому лікували малюків із вадами опорнорухового апарату. І вже тоді це був науковий центр, де готували профільних лікарів і вчених. Сьогодні відомий на всю державу та за її межами «Інститут травматології та ортопедії» відзначає 100-сторічний ювілей. Керує цим закладом, Інститутутом травматології та ортопедії Національної академії медичних наук України наш славетний земляк Гайко Георгій Васильович, доктор медичних наук, професор , академік Національної академії медичних наук України заслужений діяч науки і техніки України, лауреат державної премії України в галузі науки і техніки, лауреат премії з клінічної медицини Національної медичної академії наук України.

Пукнт 19, 21 Плану.

Громадська організація «Земляцтво буковинців в м. Києві «Буковина» організувала поїздку керівників земляцького руху України» в Чернівецьку область 25-26 травня цього року, метою якої було ознайомлення різних регіонів України з пам’ятниками природи, історії, культури та архітектури Буковинського краю.

В ході поїздки взято участь у першому обласному фестивалі ретро автомобілів, проведено зустрічі в ОДА, обласній та міській радах, відбулося покладання квітів до пам’ятника Т. Шевченка, прогулянка по вул. О. Кобилянської, відвідання Вірменської церкви Святих Апостолів Петра і Павла, Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича, Чернівецького академічного обласного українського музично-драматичного театру імені О. Кобилянської та Чернівецької обласної філармонії імені Д. Гнатюка.

Другий день поїздки присвячено відвідання Дністровської ГАЕС — однієї з найбільших у світі гідроакумулюючих електростанцій — на річці Дністер. Основними функціями Дністровської ГАЕС є регулювання частоти і графіка навантажень в енергосистемі України, формування аварійного енергорезерву. Знаходиться біля села Василівка Сокирнянського району та Державного історико-архітектурного заповідника «Хотинська фортеця».

Пукнт 20 Плану.

На День Києва представники громадської організації Земляцтво буковинців в м. Києві «Буковина» взяли участь у нагородженні переможців Всеукраїнського учнівського літературно-мистецького конкурсу “Стежками Каменяра” організовного Міжнародним фондом Івана Франка, Міністерством освіти і науки України, громадською організацією “Львівське товариство” у місті Києві та Львівським національним університетом ім. Івана Франка.

Пукнт 21 Плану.

З урахуванням того, що основна делегація вирушила на відвідання Дністровської ГАЕС та Державного історико-архітектурного заповідника «Хотинська фортеця» на святкуванні Дня виходу на полонину, свята «Полонинська ватра» взяли участь заступник Голови Громадської організації «Земляцтво буковинців в м. Києві «Буковина» Яків’юк І.В. представник земляцтва в Чернівецькі області Федорович Ф.К., представник земляцтва  в м. Прага Бубряк П.В. та заслужена артистка України Ірина Стиць (Куліковська І.С.).

Пукнт 22 Плану.

15.06.2019 делегація громадської організації «Земляцтво буковинців  в м. Києві «Буковина» здійснила поїздку на фестиваль «На гостини до Івана», присвячений вшануванню пам’яті Івана Миколайчука (с. Чортория, Кіцманського району, Чернівецької області).

Пукнт 23 Плану.

26.06.2019 представниками молодіжної секції громадської організації «Земляцтво буковинців в м. Києві «Буковина» прийнято участь у покладанні квітів до пам’ятника автора першої Конституції та урочистих заходах з нагоди святкування Дня Конституції України.

Крім того керівництво громадської організації «Земляцтво буковинців   в м. Києві «Буковина» привітало Героя України, народного артиста України, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка Савчука Євгена Герасимовича та Національну Заслужену Академічну Капелу «Думка» з сторічним ювілеєм.

10 липня 2019 року відбулася урочиста церемонія передачі повноважень координатора «Рада земляцтв областей та регіонів України» від земляцтва «Буковина» до земляцтва «Хмельниччина». Голова земляцтва «Буковина» Валерій Цибух проінформував спільноту про виконану програму дій за період головування та зазначив, що під час координування Асоціацією представники Буковини намагались зробити максимум можливого, щоб познайомити представників всіх регіонів України з містом Чернівці та Чернівецькою областю, продемонстрували потужний потенціал Буковини, познайомити колег з історією та духовною спадщиною області. Президент «Асоціації земляцьких організацій «Рада земляцтв областей та регіонів України» Віктор Ткаченко подякували Валерію Цибуху за успішне координування роботою земляцьких організацій України та висловив надію, що досвід буковинців буде плідно використаний колегами з інших регіонів України. Голова земляцтва «Буковина» урочисто передав булаву земляцького руху – голові Хмельницького земляцтва «Хмельниччина» Каплуну Михайлу Степановичу.

Голова земляцтва                                                                

 Валерій ЦИБУХ

 

Опубліковано у Uncategorized, Земляцтво івано-франківців у м. Києві. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *