Передача булави до МГО “Земляцтво житомирян”

У січні 2020 року в місті Києві в Будинку Національної спілки письменників України відбулися збори представників Громадської спілки «Асоціація земляцьких організацій областей та регіонів України», присвячені церемонії передачі функцій координаторcтва в Асоціації обласних земляцтв України.

Відповідно до Статуту про Асоціацію, кожних півроку одне з обласних земляцтв передає право координаторства іншому земляцтву з виконанням відповідних функцій. На цей раз право координувати діяльність обласних земляцтв на перше півріччя 2020 р. отримала Міжнародна громадська організація «Земляцтво житомирян» від Громадської організації «Земляцтво Хмельниччини» з прийняттям «Символічної булави» та виконанням почесної місії очолювати діяльність всіх земляцтв та земляцького руху в Україні.

У церемонії передачі Символічної координаційної булави взяли участь представники всіх земляцтв областей України, а також представники Донецької і Луганської областей, які відновили свою роботу в земляцькому русі України. Від Хмельниччини в заході взяли участь голова Хмельницької обласної ради Загородній Михайло Васильович, голова Ради громадської організації «Хмельниччина» Каплун Михайло Степанович.

Від Житомирщини на церемонії прийняття функцій координаторства взяли участь голова Житомирської обласної ради та член ради «Земляцтво житомирян» Ширма Володимир Васильович, Президент МГО «Земляцтво житомирян» Войтенко Сергій Володимирович, голова Ради Земляцтва Запаловський Йосип Антонович, Перший віце-президент та виконавчий директор Земляцтва Барановський Віктор Михайлович, радник Президента Земляцтва та голова Черняхівського районного відділення Чугаєвський Микола Володимирович, голова Коростишівського районного відділення, генерал Кропивницький Віталій Станіславович, голова Національної спілки письменників України, член Президії Земляцтва Сидоржевський Михайло Олексійович, член Ради Земляцтва, генерал Гаращук Петро Григорович.

Почесні гості заходу – Омельченко Олександр Олександрович, Герой України, міський Голова Києва 1996 – 2000 рр., член Ради Земляцтва, Єхануров Юрій Іванович, прем’єр-міністр України 2005-2006 рр., член Ради Земляцтва.

Роботу на цьому зібранні очолював голова Ради Земляцтва Йосип Антонович Запаловський. З промовою виступив голова Асоціації земляцьких організацій областей та регіонів України Віктор Вікторович Ткаченко, який акцентував увагу присутніх на історії створення, завданнях та особливостях роботи Асоціації, подякував учасникам заходу за організацію роботи земляцтв та земляцького руху в Україні. Голова Хмельницької обласної Ради Михайло Васильович Загородній та голова Хмельницької ГО «Хмельниччина» Михайло Степанович Каплун проінформували учасників заходу про проведену роботу в громадському русі в період координаторства в Асоціації та урочисто передали символічну булаву з тризубом Міжнародній громадській організації «Земляцтво житомирян» з побажаннями великих успіхів в координації роботи земляцтв та земляцького руху в Україні.

Під оплески учасників заходу, від імені Житомирщини символічну булаву прийняли Президент МГО «Земляцтво житомирян» С. В. Войтенко і голова Ради Земляцтва Й. А. Запаловський. Вони висловили вдячність за виявлену довіру, проінформували учасників про Програму діяльності Земляцтва в Асоціації на період виконання покладених функцій. Після цього між Асоціацією земляцтв та спілкою письменників України був підписаний Меморандум про подальше співробітництво в галузі літератури, українського книговидання, популяризації української мови та літератури, оновлення книжкових фондів в сільських бібліотеках та навчальних закладах України.

З промовою і зверненням до учасників заходу виступив голова Житомирської обласної Ради В. В. Ширма з побажаннями землякам подальших успіхів у роботі по зміцненню земляцького руху в Україні, наголосивши при цьому, що «Земляцтво – це спілка небайдужих громадян, які вирішили об’єднати свої зусилля для вирішення спільних завдань. Ви всі вихідці з різних регіонів України, – підкреслив Володимир Васильович, – але спільне у вас – відданість рідній землі. Ви зустрічаєтесь, обмінюєтесь досвідом, аби глибше зрозуміти проблемні питання регіонів, ділитесь ідеями, надаєте допомогу своїм областям, районам, містам. Бажаю, щоби ви робили все можливе, аби кожен регіон України відчував вашу суттєву підтримку в нинішній непростий час».

На заходах виступили також Герой України, Київський міський голова 1996-2006 рр. О. О. Омельченко, Прем’єр-міністр України 2005-2006 рр. Ю. І. Єхануров, голова Національної спілки письменників України М.О. Сидоржевський, президент Земляцтва С.В. Войтенко. Відбувся широкий обмін думками між учасниками заходу.

Подія супроводжувалася великою концертною програмою за участю народної артистки України, члена Земляцтва Карини Карасьової, композитора та співака, члена Земляцтва Олександра Швидкого.

Опубліковано у Uncategorized. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *